02.09.2020 Побудуйте міст Леонардо да Вінчі.
Дослід дає змогу познайомитися із такими компонентами інженерної справи як проєктування, планування, випробування, а також наочно відобразити такі фізичні явища, як сила тертя та центр ваги.
Найпростіший матеріал для будівництва моста да Вінчі — це звичайні шкільні олівці. Для збільшення сили тертя між олівцями можна використовувати невеличкі гумки. Місця для гумок розраховують окремо для кожного олівця. Зводити міст краще у парах. Добре зрівноважена конструкція може витримати достатньо велику вагу.
Проведіть тест на крохмаль із допомогою йоду.
У цьому простому хімічному експерименті використовують йод для визначення вмісту крохмалю в харчових продуктах. У світі, де дедалі більше усвідомлюють негативний вплив крохмалю на наше здоров’я, це здається своєчасним заняттям.
Для проведення досліду необхідно підготувати: розчин йоду (купити у будь-якій аптеці), невелику тарілку або блюдце, піпетку або ватяну паличку, харчові продукти, які ви хочете протестувати на вміст крохмалю (мед, сир та ін.).
Невеличка крапля йоду, потрапивши на продукт, у якому міститься крохмаль, взаємодіє із ним. Про це свідчить зміна кольору на синій або фіолетовий.
Проведіть рослину через лабіринт
Цікавий експеримент, який доводить, що рослина прагне отримувати світло. Дослід потребує порівняно великих часових витрат на свою реалізацію, тому цю роботу можна запропонувати учням як домашній проєкт. Бажано обрати рослину, яка швидко росте (наприклад, квасолю). Нехай учні пофантазують та створять власні лабіринти для кожної рослини.
Виміряйте та порівняйте ємність легенів.
Дослід поєднує математику та біологію. Ємність легенів — це кількість повітря, що можуть містити ваші легені. Вам знадобиться повітряна кулька, яка має звичайну форму повітряної кульки, а не видовжену, вимірювальна стрічка або лінійка, і щось для запису даних.
Алгоритм дій:
- розтягніть повітряну кульку;
- зробіть глибокий вдих, а потім видуйте усе повітря у повітряну кульку;
- надайте повітряній кульці максимально кулястої форми, утримуйте в ній повітря;
- попросіть партнера виміряти окружність повітряної кульки посередині;
- запишіть число в сантиметрах та для більшої точності, повторіть вимірювання ще двічі.
Обчисліть об’єм кульки так.
1) Визначте діаметр сфери за допомогою рівняння: с = 2πr. Пам'ятайте, що r — половина діаметра, а ми вимірювали окружність. Отже, окружність πd і d = c / π.
2) Обчисліть об'єм сфери за формулою V = 4/3 × πr3. Використайте діаметр для обчислення радіуса.
Коментарі
Дописати коментар